Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie
Kanonizacja Jana Pawła II - III rocznica
27 kwietnia 2014 roku

Publiczne Gimnazjum w Żabnie
im. Jana Pawła II
Gimnazjum
Budynek Gimnazjum - Wiosna 2000 rok


 • Środa, 27 czerwiec 2018

  Szkolne Echo nr 53

  Pragniemy poinformować, że 53 numer gazetki Szkolne Echo jest już dostępny. Życzymy miłej lektury.
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Regulamin rekrutacji...

  Proszę o zapoznanie sie z regulaminem rekrutacji do programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Regulamin rekrutacji | pdf
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Wywiadówka

  Zebranie informacyjne rodziców odbędzie się dnia 19.09.2017 r. (tj. we wtorek) o godz. 17.
 • Wtorek, 12 wrzesień 2017

  Rada Pedagogiczna

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 14.09.2017r. (tj. w czwartek) o godz. 14.30 ...
 • Piątek, 1 wrzesień 2017

  Projekt „Modernizacj...

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno ...

Wymiana Polsko-Niemiecka 2014

Dodano: Poniedziałek, 24 luty 2014

W dniach 8-15 lutego 2014 roku grupa dziewiętnastu uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie wraz z opiekunami brała udział w projekcie "Globalizacja, prawa człowieka i rozwój zrównoważony" w Weimarze, w Niemczech.

Zapoczątkowana trzynaście lat temu współpraca obydwu miast rozwija się bardzo dynamicznie. Szczególną rolę odgrywa w niej wymiana młodzieży szkolnej pomiędzy Klosterbergschule w niemieckim Bad Berka a Publicznym Gimnazjum w Żabnie.

Spotkania młodzieży umożliwiają przełamanie wzajemnych stereotypów i uprzedzeń. Po kilku wspólnie spędzonych dniach nawiązują się polsko-niemieckie przyjaźnie, które bardzo często dopingują młodych ludzi do intensywnej nauki języków obcych. Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami, w jakich uczą się ich rówieśnicy z Niemiec, spotkać się z władzami samorządowymi, a także zwiedzać ciekawe miejsca.

W trakcie realizacji projektu uczniowie brali udział w wyciecze do Bad Berki, zwiedzali Erfurt, Weimar oraz poznawali atrakcje turystyczne, kulturę i obyczaje Turyngii. Był też czas na wspólne zabawy, wizytę w aquaparku, zajęcia terenowe, artystyczne, rywalizację sportową podczas meczu siatkówki o puchar burmistrza Bad Berki.

Pobyt młodzieży w Niemczech sfinansowano dzięki pomocy międzynarodowej organizacji Polsko–Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie, Urzędu Miejskiego w Żabnie oraz środków własnych.