Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie
Kanonizacja Jana Pawła II - III rocznica
27 kwietnia 2014 roku

Publiczne Gimnazjum w Żabnie
im. Jana Pawła II
Gimnazjum
Budynek Gimnazjum - Wiosna 2000 rok


 • Środa, 27 czerwiec 2018

  Szkolne Echo nr 53

  Pragniemy poinformować, że 53 numer gazetki Szkolne Echo jest już dostępny. Życzymy miłej lektury.
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Regulamin rekrutacji...

  Proszę o zapoznanie sie z regulaminem rekrutacji do programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Regulamin rekrutacji | pdf
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Wywiadówka

  Zebranie informacyjne rodziców odbędzie się dnia 19.09.2017 r. (tj. we wtorek) o godz. 17.
 • Wtorek, 12 wrzesień 2017

  Rada Pedagogiczna

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 14.09.2017r. (tj. w czwartek) o godz. 14.30 ...
 • Piątek, 1 wrzesień 2017

  Projekt „Modernizacj...

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno ...

Pokaz psów ratowniczych

Dodano: Środa, 3 październik 2012

W Publicznym Gimnazjum w Żabnie odbyło się spotkanie młodzieży ze strażakami z miasta partnerskiego, niemieckiej Bad- Berki. Spotkanie było niecodzienne, bo związane z pokazem umiejętności psów ratowniczych.
Strażacy oraz ich podopieczni wracali z Międzynarodowych Mistrzostw Psów Ratowniczych, które odbywały się w minionym tygodniu na Ukrainie. Tam, świetnie wyszkolone psy, miały możliwość pokazania swoich umiejętności, co zaowocowało tym, że dwa z nich zostały zakwalifikowane do czołowej dziesiątki najlepszych psów ratowniczych na świecie.
Wracając do Bad – Berki, na zaproszenie burmistrza Żabna Stanisława Kusiora, odwiedzili gimnazjum w Żabnie, gdzie dali szeroki pokaz umiejętności psich championów. Tutaj, przy dużej publiczności, którą byli uczniowie i nauczyciele, zaprezentowano reakcję psów na komendy werbalne i gesty, umiejętności pracy w tłumie bez rozpraszania się koncentracji psa, czy też poszukiwanie osób zaginionych i ratowanie rannych. Młodzież oglądała pokaz psich umiejętności z wielkim zainteresowaniem, nagradzając popisy gromkimi brawami.