Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie
Kanonizacja Jana Pawła II - III rocznica
27 kwietnia 2014 roku

Publiczne Gimnazjum w Żabnie
im. Jana Pawła II
Gimnazjum
Budynek Gimnazjum - Wiosna 2000 rok


 • Środa, 27 czerwiec 2018

  Szkolne Echo nr 53

  Pragniemy poinformować, że 53 numer gazetki Szkolne Echo jest już dostępny. Życzymy miłej lektury.
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Regulamin rekrutacji...

  Proszę o zapoznanie sie z regulaminem rekrutacji do programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Regulamin rekrutacji | pdf
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Wywiadówka

  Zebranie informacyjne rodziców odbędzie się dnia 19.09.2017 r. (tj. we wtorek) o godz. 17.
 • Wtorek, 12 wrzesień 2017

  Rada Pedagogiczna

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 14.09.2017r. (tj. w czwartek) o godz. 14.30 ...
 • Piątek, 1 wrzesień 2017

  Projekt „Modernizacj...

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno ...

Goście z Niemiec

Dodano: Poniedziałek, 5 wrzesień 2016

Pięć dni gościliśmy 24 osoby z Bad Berki w ramach wymiany i współpracy młodzieży partnerskich szkół z Klosterbergschule w niemieckim Bad Berka oraz Publicznego Gimnazjum w Żabnie. 

W programie projektu miały miejsce wycieczki do Krakowa, Tarnowa oraz do kopalni soli w Bochni połączonej z noclegiem pod ziemią. Młodzież brała udział w zajęciach sportowych i artystycznych, integrowała się podczas wieczoru polsko-niemieckiego, a także przy wspólnym pobycie w aqaparku w Tarnowie. Celem tego spotkania, jak i poprzednich, było zarówno poznanie tradycji, kultury, sztuki, krajobrazów i zabytków Polski, jak i możliwość nawiązania i zacieśnienia więzi przyjaźni pomiędzy młodzieżą polską i niemiecką.

Każde kolejne spotkanie przynosi zawsze nowe ciekawsze rozwiązania i spostrzeżenia do dalszej współpracy. Uczniowie mogli przekonać się, jak istotną umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym, jak otwiera to granice świata. Wszystkie oczekiwania zarówno grupy niemieckiej, jak i polskiej zostały spełnione, a uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu, jak i z programu spotkania.

Pobyt młodzieży w Niemczech sfinansowano dzięki pomocy międzynarodowej organizacji Polsko–Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie, Urzędu Miejskiego w Żabnie oraz środków własnych.