Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie
Kanonizacja Jana Pawła II - III rocznica
27 kwietnia 2014 roku

Publiczne Gimnazjum w Żabnie
im. Jana Pawła II
Gimnazjum
Budynek Gimnazjum - Wiosna 2000 rok


 • Środa, 27 czerwiec 2018

  Szkolne Echo nr 53

  Pragniemy poinformować, że 53 numer gazetki Szkolne Echo jest już dostępny. Życzymy miłej lektury.
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Regulamin rekrutacji...

  Proszę o zapoznanie sie z regulaminem rekrutacji do programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Regulamin rekrutacji | pdf
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Wywiadówka

  Zebranie informacyjne rodziców odbędzie się dnia 19.09.2017 r. (tj. we wtorek) o godz. 17.
 • Wtorek, 12 wrzesień 2017

  Rada Pedagogiczna

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 14.09.2017r. (tj. w czwartek) o godz. 14.30 ...
 • Piątek, 1 wrzesień 2017

  Projekt „Modernizacj...

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno ...

Pokoleniowa Wigilia Harcerska

Dodano: Poniedziałek, 4 styczeń 2016

„Gdy raz się jest harcerzem – to na zawsze”
Harcerskie spotkanie po latach

 

Każdy, kto kiedykolwiek był harcerzem, wie, że nie da się tak po prostu zapomnieć o tej niezwykłej przygodzie. Nawet jeśli ktoś należał do drużyny harcerskiej jako młody człowiek, a później zbiórki zastąpiły studia, rodzina lub praca, to później zawsze miło wspomina okres obozów harcerskich, ognisk i zabaw. Najlepszym na to dowodem było ostatnie wielkie wydarzenie zorganizowane przez Druhny i Druhów z 41 TWDH, działającej przy Publicznym Gimnazjum w Żabnie.

Dzień 18 grudnia 2015 był dniem pełnym harcerskich marzeń, wspomnień i piosenek. Odbyła się wtedy Wigilia, na której obecne były drużyny z naszej Gminy, które są już blisko zawiązania szczepu: 14 GZ „Wesołe Żabki” ze Szkoły Podstawowej w Żabnie, 21 TDH „Czarne Stopy” ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach, 31 TDSH „Leliwici” z Gimnazjum w Żabnie, a także wyżej wspomniana 41 TWDH. Jednak najważniejszymi gośćmi byli  instruktorzy z dawnych lat, którzy w przeszłości tworzyli Hufce Dąbrowa Tarnowska oraz Żabno. Byli to między innymi: druhna Alicja Kwaśniewicz - Komendantka Hufca Dąbrowa Tarnowska, Druhna Eugenia Cisło - Komendantka Szczepu działającego w przeszłości w Żabnie, czy Druh Jan Wójcik – Komendant Hufca ZHP Żabno. Oni wszyscy nam– harcerzom działającym obecnie w naszej Gminie – przekazali swoją wiedzę i zaszczepili w nas pasję.

Harcerze usiedli razem w Centrum Kultury przy kominku, aby powspominać, pośpiewać i opowiedzieć sobie nawzajem o swojej działalności. Starsi instruktorzy poczuli się co najmniej dwadzieścia lat młodsi, patrząc na zdjęcia z pierwszych obozów, zbiórek i wart. Nauczyli także młodszych zabaw ze swoich czasów. Natomiast my, obecnie działający harcerze, opowiedzieliśmy im o naszej działalności, o tym, jak to się stało, że w ogóle znów jesteśmy w Żabnie. Trzeba przyznać, że jest nas naprawdę dużo, a ci, którzy byli obecni na Wigilii, to tylko część z nas.

Po kominku wszyscy usiedli przy Wigilijnym stole, częstując się wypiekami naszych zuchów i harcerzy, a nawet kosztując pysznego barszczu. Godziny mijały na rozmowach, śmiechu, niezwykłej radości i oglądaniu przyniesionych przez Druhny i Druhów zdjęć, artykułów oraz pamiątek z harcerskich lat.

Za organizację imprezy odpowiedzialne były przede wszystkim cztery osoby: druhna Agnieszka Krupa, druhna Ewa Korus, druhna Justyna Golec oraz druhna Nikola Panek, a wraz z nimi pozostali członkowie 41 TWDH.

Wigilia Szczepowa była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich obecnych. Dla nas, jako młodych instruktorów, okazała się być także ciekawą lekcją. W przyszłości planujemy stwarzać jeszcze więcej okazji do spotkania się pokoleń.

 
Autor
dh Daria Kaczówka