Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie
Kanonizacja Jana Pawła II - III rocznica
27 kwietnia 2014 roku

Publiczne Gimnazjum w Żabnie
im. Jana Pawła II
Gimnazjum
Budynek Gimnazjum - Wiosna 2000 rok


 • Środa, 27 czerwiec 2018

  Szkolne Echo nr 53

  Pragniemy poinformować, że 53 numer gazetki Szkolne Echo jest już dostępny. Życzymy miłej lektury.
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Regulamin rekrutacji...

  Proszę o zapoznanie sie z regulaminem rekrutacji do programu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Regulamin rekrutacji | pdf
 • Wtorek, 19 wrzesień 2017

  Wywiadówka

  Zebranie informacyjne rodziców odbędzie się dnia 19.09.2017 r. (tj. we wtorek) o godz. 17.
 • Wtorek, 12 wrzesień 2017

  Rada Pedagogiczna

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 14.09.2017r. (tj. w czwartek) o godz. 14.30 ...
 • Piątek, 1 wrzesień 2017

  Projekt „Modernizacj...

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i gminy Żabno ...

W Krakowie

Dodano: Wtorek, 13 maj 2014

W Teatrze im. J. Słowackiego oraz w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema
 
8 maja w strugach padającego deszczu wyruszyliśmy do Krakowa, okazało się na szczęście, że miasto królów powitało nas przedzierającym się przez chmury słoneczkiem. Pierwszym punktem naszego programu było obejrzenie sztuki Moliera w najpiękniejszym teatrze Krakowa. Chorego z urojenia w spektaklu pod tym samym tytułem zagrał Andrzej Grabowski, bardziej rozpoznawalny jako Kiepski z kultowego serialu telewizyjnego.

Opuściliśmy mury zabytkowego teatru już przy pięknej pogodzie i prawie błękitnym niebie. Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała- Galeria Krakowska otwarła przed nami swoje podwoje i udostępniła przepastne pasaże handlowe. Niektórzy robili zakupy, inni oblegali punkty gastronomiczne.

Około 16.00 opuściliśmy centrum miasta, aby zrealizować kolejny ważny punkt programu- zwiedzenie Ogrodu Doświadczeń. Tam dopiero była zabawa! Polecamy wszystkim to miejsce, gdzie zjawiska fizyczne dzieją się na naszych oczach i z naszym udziałem. Poczuliśmy jak działa siła ośrodkowa, sprawdziliśmy, jak trudno jest złapać środek ciężkości, obserwowaliśmy, co potrafi wysokie ciśnienie wewnątrz naczynia, „widzieliśmy”, jak ciała wprawione w ruch przekazują sobie energię. Najodważniejsi z nas spróbowali swoich aerodynamicznych możliwości na żyroskopie, trampolinach i huśtawkach. Z żalem, po dwóch i pół godzinie, opuszczaliśmy ogród, ale cóż, już zamykali.

To była naprawdę udana wycieczka!